;
Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama gündür.

Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

5 Ekim günü, 1966 yılında Paris'te gerçekleşen "Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı"'nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından "Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi"'ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

2019 yılında da her yıl olduğu gibi 24 Kasım'da kutlanacak olan Öğretmenler gününün tarihi aslında oldukça anlamlıdır. 24 Kasım'ı bu denli önemli kılan; Atatürk'ün “Başöğretmenliği” kabul ettiği gün olmasıdır. Öğretmenler Günü Programları Bu özel mesleği icra edenleri onurlandırmak amacıyla okullarda törenler yapılarak; okunan şiirler ve öğretmenler günü yazıları ile kutlanmaktadır. Herhalde bir özel gün için veya bir meslek grubuna yönelik yazılan en güzel şiirler; Öğretmenler Günü şiirleridir desek yanılmış olmayız.

Birçok ünlü şairin artık ezbere bildiğimiz öğretmenler günü ile ilgili şiirleri, her 24 Kasım'da bir kez daha içimizi minnet duygularıyla doldurup, onlara olan sevgimizi tazeler ve bu özel günü anlamlandırır. Ayrıca eğitim-öğretim yılı içerisinde belki dile getiremediğimiz içten bir teşekkürü veya anlamlı bir öğretmenler günü mesajını onunla paylaşabilmemiz için bir fırsattır. Anlamlı öğretmenler günü mesajları için ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi Öğrencilerine iyi bir klavuz olarak aydınlık geleceğe taşımak için 1 yıl boyunca çalışan öğretmenlerimizi, bir günlüğüne de olsa içten bir şekilde tebrik etmek onlara verebileceğimiz en güzel teşekkür olacaktır. Fakat en azından yılda bir kez biricik öğretmeninize hoş bir sürpriz yaparak ona kendinisi özel hissettirecek öğretmenler günü hediyesi almak isterseniz, sizi için seçtiğimiz hediye önerilerine göz atabilirsiniz. Onlara mutlu bir öğretmenler günü yaşatın. en güzel hediyeler herşeyin en iyisini hak eden öğretmeninizin olsun!

Bol seçenekler, uygun fiyatlar, dikkat çekici tasarımlar, hızlı kargo gönderisi ve kampanyalı ürünlerle en güzel öğretmenler günü hediyeleri artık Hediyepaketim.com'da. Türkçe, tarih, matematik, coğrafya, edebiyat, fizik, kimya, biyoloji, sınıf öğretmenleri, ana okulu öğretmenleri, erkek ve kadın öğretmenler için en ilginç öğretmenler günü hediyesi bu kategoride sizleri bekliyor. Devamı » Bu sene öğretmenime hediyem çok farklı, orijinal ve özel olsun diyenler buraya! Öğretmene hediye altenatifleri için 0850 3028111 destek hattımızdan yardım da alabilirsiniz.

Her 24 Kasım öncesinde aynı tipte hediyelik eşyalar görmekten sıkıldım diyenler de buraya!

Çünkü bu yılki Öğretmenler Günü, hediye seçenekleri açısından önceki yıllardakine hiç benzemeyecek!

24 Kasım Öğretmenler Günü için sevgili öğretmenlerimize özel olarak hazırladığımız birbirinden anlamlı ve şık hediyelere mutlaka göz atmalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.