;
Yılbaşı Hediyesi Fikirleri
17.04.2015
Sevgiliye yılbaşı hediyesi fikirleri?
 
Yılbaşı yaklaştıkça ne hediye alacağım derdi başladı. Ailenizden birine, arkadaşlarınıza ya da özel birine 
hediye almak artık çok zor. Çünkü seçenek bol ve neler kullanılabileceği konusunda pek fikir sahibi değiliz. Ben hediye alınacak olan kişiyi cinsiyet ve kişilik olarak ayırdım. Size uygun olan hediyeyi bulmanın belki kolay yolu olabilir. Hadi başlayalım..

Eğer bir bayana hediye alınacak ise onun ilk önce kişiliği ve hayatınızda ki yerini düşünün..

Bu kişi sizin ailenizden biri ise ona ihtiyacı olduğu bir şey alabilirsiniz. Bu bir elbise, ayakkabı veya güzel bir battaniye. Eğer bu kişi çalışan biri ise ofis eşyaları, bir mouse , veya kalemlik iyi bir fikir olacaktır. Ama dediğim gibi her zaman kullanacağı şeyler olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer bu bayan sizin için özel biri ise ve onu etkilemek istiyorsanız güzel bir takı, havalı bir topuklu ayakkabı. Aslında bu karşınızdaki bayanı ne kadar değerli gördüğünüz ile alakalı biraz da.  Ama ben parayla değilde el uğraşı gibi şeyleri daha çok severim. Hani bir mektup, Bir ajandaya yazılmış güzel sözler belki..

 

 

 

Eğer bu kişi arkadaşınız ise istediği şeyleri araştırmaya bakın. Komik ve eğlenceli eşyalar arkadaşa uygun hediyeler arasında yer alır. Para konusunda ise fazla uğraşmanız gerekmez. O sizin maddi durumunuza kalmış bir durum olur.

Gelelim bu kişi erkekse..

Aslında bu konuda en çok satılmış ürünleri inceledim. İnanın benimde bu doğrultu üzerinde kararlaştıramadığım fikirler var.

Eğer hediye alacağınız kişi babanız, abiniz veya erkek kuzeniniz ise bayanda da olduğu gibi ihtiyaç duyulan ürünleri tercih edin. Buna yine bu soğuk geçirdiğimiz günler için bir palto, belki bir bot veya atkı alabilirsiniz. Bu hediyeyi karşı tarafın beğenmesinden çok kullanılabilirliği çok mühim bence.

Özel biri ise bu, eşiniz, sevgiliniz ya da sadece özel biri ise ona kendi elinizle bir kazak veya atkı örmeye ne dersiniz?  İnternette çok sayıda kitap yapan siteler var. Ne kadar herkes ile aynı olsa da özgün tasarımların bulunduğu bir kitap seçebilirsiniz. “Yılın Aşk Hikayesi ” gibi isimlerde uygun olur. Ama her zaman düşündüğüm emek harcanılan bir hediye karşı tarafın değerini ona anımsatacaktır. Kağıtlara “Seni seviyorum” , “2012 yılımız çok güzel olsun hayatım” gibi aşk cümleleri yazabilir ona bunu güzel bir sepette sunabilirsiniz.

Yılbaşı hediyeleri  almak istediğiniz erkek sadece arkadaşınız ise bayanda da olduğu gibi eğlenceli şeyler tercih edin. Hatta bayanlara alınan hediyelerde bunun sınırı olabilir ama erkekler için öyle olduğunu düşünmüyorum. “İyi seneler” yazan bir emzik gibi mesela.. Bunu yapmakta çok basit olacak. Bu konuyu da yazılarımdan birine ekleyeceğim..

Kişileri bide karakter olarak ayırsak nasıl olur diye düşündüm..O da böyle oldu.

İş Kolik biri için: Ofis setleri, isminin yazıldığı kartvizitlik, ofiste rahat kullanım sağlaması için “İyi Senelere” yazan bir koltuk yastığı gibi şeyler düşünebilirsiniz..

Komik biri için: Kutu içine gizlenmiş palyaçolu hediyeler, emzikler ve komik görünebilecek her şey..

Kokoş biri için: Parfümler, takılar, makyaj setleri, yüksek topuklu ayakkabılar, tokalar..

Umarım bu yılbaşı paylaşımımız size yardımcı olmuş ve fikirlerinize yön vermenizi sağlamıştır..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.